O projekcie Slow Tech

Międzynarodowy projekt pt. Slow-Tech: Zabawa jako przeciwwaga dla destrukcyjnego działania mediów - trening dla dorosłych (An adult training in Media Ecology through Play - SlowTech) jest odpowiedzią na szybki rozwój technologii, jaki obserwujemy w dzisiejszym świecie, a który nie wiąże się wyłącznie z pozytywnymi zjawiskami. Tak młodzi ludzie, jak i dorośli spędzają przed ekranami wiele czasu, często więcej niż należałoby dla zachowania zdrowego stylu życia. Rezultatem tego bywa często poczucie braku równowagi w życiu osobistym oraz w relacjach społecznych. 
Coraz więcej osób bada "uzależnienie ekranowe" (zwłaszcza uzależnienie od internetu), a badania te podejmowane są z różnych punktów widzenia: psychologicznego, socjologicznego, antropologicznego, historycznego itp. We wszystkich krajach - zarówno na poziomie rządowym, jak i poprzez inicjatywy oddolne – rozwijane są sposoby, w jakie pośród młodych (cyfrowych tubylców) zwiększyć można świadomość na temat problemów związanych z "nadużyciem ekranów". 
Znacznie mniej działań podejmowanych jest z myślą o dorosłych (cyfrowych imigrantach), chociaż oni też potrzebują pomocy w wypracowaniu dobrych relacji z mediami elektronicznymi. W większości krajów szczególny problem stwarza brak odpowiednich szkoleń dla rodziców i animatorów. 
Projekt " Slow-Tech: Zabawa jako przeciwwaga dla destrukcyjnego działania mediów - trening dla dorosłych" odpowiada na te problemy poprzez cykl 5 międzynarodowych warsztatów, skupiających się na następujących zagadnieniach:
a) polepszenie naszych kompetencji w pracy z różnymi typami mediów,
b) to zostanie osiągnięte poprzez analizę i zrozumienie sił i słabości każdego rodzaju medium,
c) następnie zaproponowany zostanie szeroki zakres zajęć i ćwiczeń, co pomóc ma w znalezieniu lepszej równowagi w życiu osobistym i w tworzeniu relacji z innymi. 
W projekcie uczestniczą organizacje pozarządowe z czterech krajów europejskich (Polski, Węgier, Niemiec i Francji). Wszyscy partnerzy są zaangażowani w promocję aktywnego europejskiego obywatelstwa i w szkolenie dla dorosłych, a szczególnie - rodziców.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz